Terminal DCT Gdańsk uhonorowany tytułem “Teraz Polska”

12 czerwca 2012

TP_LaureatKonkursu_RGBDCT Gdańsk, Polski największy terminal kontenerowy, a także jedyny hub port na Morzu Bałtyckim, mający ponad 50% udziału w rynku, otrzymał tytuł „Teraz Polska”. W tegorocznej, dwudziestej drugiej edycji konkursu, firmy, marki i producenci konkurowali o tytuł najlepszego w obrębie swojej dziedziny, by móc reprezentować najwyższą jakość polskich produktów i usług. DCT Gdańsk otrzymało tytuł w kategorii transport morski i przybrzeżny.

Od chwili powstania, terminal DCT Gdańsk aktywnie przyczynia się do wzrostu dochodowości polskiego przemysłu kontenerowego, a także wprowadza nowe, wyższe standardy obsługi w portach Morza Bałtyckiego. Przez wiele lat kraje Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polska, uzależnione były od portów północnoeuropejskich, które gromadziły zyski z ceł i innych podatków opłacanych przez polskich importerów i eksporterów. Dzięki powstaniu DCT Gdańsk polski przemysł kontenerowy otrzymał alternatywę w postaci własnego hub portu obsługującego największe statki kontenerowe świata i pozwalającego na zmniejszenie kosztów transportu drogowego do miejsc ostatecznego przeznaczenia.

– Jesteśmy dumni z otrzymania tej prestiżowej nagrody – mówi Boris Wenzel, Dyrektor Zarządzający DCT Gdańsk. – Jest to niezwykle budujące, że nasze wysiłki są dostrzegane i doceniane nie tylko przez naszych klientów i kontrahentów, ale także przez niezależnych ekspertów biznesowych kapituły konkursu „Teraz Polska”.

DCT Gdańsk otrzymało w tym roku także tytuł Solidnego Pracodawcy Roku 2011. Oficjalne rozdanie statuetek tej nagrody nastąpi na gali, która odbędzie się 14 czerwca 2012 r. w Krakowie.