System E-SMART w DCT Gdask

14 lipca 2011

E-SMART – nowoczesne narzędzie do wizualnego zarzadzania sprzętem wyprodukowane przez brytyjską firmę International Terminal Solutions Ltd (ITS) zostało zaimplementowane w Deepwater Container Terminal (DCT) Gdańsk.

W DCT Gdańsk używanych jest obecnie ponad 100 urządzeń do przeładunku kontenerów, w tym ciągniki, suwnice typu STS i RTG, pojazdy typu RS i ECH. System E-SMART zapewnia natychmiastową wizualizację statusu stanu technicznego posiadanego sprzętu za pomocą dużych przejrzystych ikon, dzięki czemu możliwe jest podjęcie szybkich działań w przypadku konieczności natychmiastowej naprawy sprzętu.

– DCT jest niezwykle szybko rozwijającym się terminalem – mówi Boris Wenzel, Dyrektor Zarzadzający DCT Gdańsk. – Wprowadzenie do serwisu Maersk Line AE 10 statków klasy E, największych kontenerowców świata, w maju 2011 r. stało się kolejnym ważnym krokiem w rozwoju terminala. Zwiększenie intensywności działań operacyjnych na kontenerowcach klasy E spowodowało, że w celu zapewnienie najlepszej jakości usług, potrzebowaliśmy najbardziej wydajnych rozwiązań. Dzięki temu nasz sprzet wykorzystywany jest w efektywny sposób, z ograniczeniem czasu przestojów.

System E-SMART dostarcza, poza kontrolą stanu sprzętu, statystyki, takiej jak dostępność sprzętu, czas przestoju, monitorowanie powtarzających się problemów, pozwalając na ich identyfikację. Monitory, na których wyświetlany jest status poszczególnych urządzeń, umożliwiają sperawdzenie aktualnego stanu urządzeń oraz odtworzenie ich historii zarówno managerom, jak kluczowym pracownikom działów operacyjnego i technicznego.

– Jest to dla nas niezmiernie ważne, aby zapewnić naszym klientom najwyższą jakość usług – mówi Jędrzej Mierzewski, Dyrektor Operacyjny DCT Gdańsk. – Jako firma wciąż rozwijająca się, potrzebujemy rozwiązań, które optymalizują efektywność sprzętu operacyjnego, który posiadamy. System E-SMART stanowi dobrą platformę wymiany informacji między działem operacyjnym i technicznym, dzięki czemu pracownicy operacyjny mają kontrolę na tym, czy sprzęt nadaje się do pracy, czy wymaga serwisowania.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy pracować z DCT Gdańsk – mówi Richard Lambert, Dyrektor Zarządzający ITS. – Terminal DCT to proaktywna, patrząca w przyszłość organizacja, która rozumie korzyści płynące ze zintegrowania technologii w środowisku operacyjnym. Nasz system został zaprezentowany na stronie Port.Automation.com w marcu tego roku. DCT Gdansk jest trzecią firmą, w której wdrożyliśmy nasz system. Cieszy nas fakt, że to właśnie system E-SMART został wybrany do obsłygi terminala w Gdańsku.