Kariera

Witamy w strefie Kariera DCT. Jeśli jesteś zainteresowany/-a podjęciem pracy lub praktyki w naszej firmie, przejdź do zakładki „Rekrutacja”. Poniżej znajdziesz opisy poszczególnych działów w firmie DCT, co może być pomocne przy aplikowaniu o pracę.

DZIAŁ UTRZYMANIA RUCHU Elektrycy pod napięciem oraz pasjonaci mechaniki, potrafiący zadbać o ciężki sprzęt operujący na terminalu, jego odpowiednią konserwację oraz ewentualne naprawy będą znakomitymi kandydatami do pracy w Dziale Utrzymania Ruchu DCT.

DZIAŁ OPERACYJNY Praca w Dziale Operacyjnym jest niczym gra w statki: wymaga właściwej taktyki, precyzji i skupienia. Tu nigdy nie będziesz się nudził! Jeśli lubisz planowanie i nadzorowanie – praca przy rozmieszczaniu ładunków na placu za pomocą systemu operacyjnego przysporzy Ci wiele radości i satysfakcji. Z pracy w tym dziale będą również  zadowolone osoby, które lubią być w centrum akcji i osobiście zajmować  się przeładunkiem towarów, pracując na tajemniczo brzmiących  RTG, IMV, czy STS.

DZIAŁ ZARZĄDZANIA PROJEKTAMIJeśli wykres Gantta jest Ci znany, lubisz tworzyć figury z origami, chciałbyś podzielić się z Kasparowem umiejętnościami, zachęcamy do współpracy z nami! Specjaliści z Działu Projektów DCT zajmują się wykonaniem całości prac związanych z unikatowymi na polskim rynku projektami. Zapraszamy!

DZIAŁ FINANSOWY Jeśli od dziecka lubisz liczyć pieniądze, byłeś skarbnikiem szkolnym, księgowanie faktur to Twoja pasja, a relaksujesz się rozliczając delegacje służbowe – aplikuj na stanowiska działu finansowego DCT Gdańsk. Pracownicy z tego działu zajmują się również rozliczeniami finansowym firmy, przetargami i zakupami sprzętów.

DZIAŁ ADMINISTRACYJNYObsługa korespondencji, floty samochodowej, zaopatrzenie Pracowników od kawy po ubrania robocze, czy utrzymanie czystości i sprawnego funkcjonowania budynków są jedynie kilkoma wybranymi przykładami działalności tego działu. Jeśli lubisz codzienny kontakt z ludźmi i zarażasz pozytywną energią  – zapraszamy!

DZIAŁ BEZPIECZEŃSTWA „Pożar!” – takie hasło elektryzuje znaczną część ludzi, jednak Pracownicy działu bezpieczeństwa nie tylko nigdy nie będą panikować, ale uporządkowani i zorganizowani będą wyprowadzać z budynku Pracowników jednocześnie ich uspakajając. Zdecydowana postawa wobec wprowadzania i przestrzegania przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przeciwpożarowych i ochrony środowiska sprawia, że ten dział firmy DCT odgrywa niezmiernie istotną rolę w organizacji. Pracując w Dziale Bezpieczeństwa dowiesz się jak przeprowadzać dochodzenia powypadkowe, na czym polega ochrona obiektu portowego, a także zgłębisz wiedzę z zakresu reklamacji i roszczeń.

DZIAŁ HANDLOWY I ROZWOJU BIZNESU Kandydaci na stanowiska do tego działu firmy DCT we wczesnych latach swojego życia są mistrzami gry w MONOPOLY. Jeśli pasjonuje Cię duża dynamika pracy, a nawiązywanie i podtrzymywanie kontaktów z klientami to Twój żywioł,  bądź specjalizujesz się w marketingu i rozwoju marki – ten dział będzie dla Ciebie idealnym miejscem pracy.

DZIAŁ IT Zakochanych w elektronice, krewnych wujka Google i współpracowników Q zapewniającego Bondowi najnowocześniejsze nowinki techniczne, specjalistów IT, zapraszamy do składania swoich aplikacji do DCT. Idealny kandydat do pracy w dziale IT z przyjemnością pomoże Kolegom i Koleżankom z firmy przy problemach z ich aplikacjami, bo lubi pracę z ludźmi, będzie posiadał bogatą wiedzę nt. IT, bo jest ona jego pasją i zaaplikuje do DCT, bo wie, że jest to idealne miejsce do realizacji jego kariery!

DZIAŁ ZASOBÓW LUDZKICH I KOMUNIKACJI Człowiek, jego zdolności, pasje, złożoność osobowości są jak otwarta księga – wystarczy umiejętnie ją czytać. HR-owcy są w tym specjalistami – oprócz oceny kompetencji Kandydatów do pracy w DCT z chirurgiczną precyzją potrafią stwierdzić, czy osobowość Kandydata odpowiada wymogom danego stanowiska.  Zajmują się również późniejszym wprowadzeniem Pracownika do firmy, naliczaniem jego pensji, benefitami, urlopami, jak i dalszym rozwojem.