Rekrutacja

 

Firma DCT Gdańsk prowadzi regularne procesy rekrutacyjne. Każdy z nich jest ogłaszany i publikowany na zewnętrznych portalach rekrutacyjnych (np. praca.pl, pracuj.pl). Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak prawidłowo zaaplikować do naszej firmy.

Jeśli pojawią się jakiekolwiek pytania, odpowiednia osoba udzieli podstawowych informacji na temat procesu rekrutacyjnego  w DCT Gdańsk (telefon: 58 737 90 00)

linia

rekrutacja_01

OFERTY PRACY
Zapoznaj się z aktualną ofertą rekrutacyjną klikając w link:
Oferta rekrutacyjna

APLIKUJ
Wyślij swoje dokumenty aplikacyjne (CV i list motywacyjny), wypełniając formularz, który znajdziesz w ogłoszeniu klikając pole: Aplikuj. System automatycznie poprowadzi Cię przez proces złożenia aplikacji.Prosimy o załączenie jednego pliku zawierającego CV oraz list motywacyjny w polu „Plik CV” na formularzu aplikacyjnym.

Przed wysłaniem formularza zaznacz zgody na przetwarzanie danych w procesie rekrutacyjnym.

Mając na uwadze politykę proekologiczną oraz sprawny i szybki dostęp do informacji,  firma DCT Gdańsk nie preferuje przyjmowania aplikacji w wersji papierowej, tym samym dążymy do stworzenia jednej bazy elektronicznej.

SELEKCJA
Oczekuj na kontakt telefoniczny z naszej strony i zaproszenie do przedstawienia swojej kandydatury. DCT Gdańsk zastrzega sobie prawo do kontaktu z kandydatami wybranymi w drodze selekcji. Jeśli zespół rekrutacyjny nie skontaktuje się w ciągu 30 dni od
daty złożenia dokumentów aplikacyjnych, oznaczać to może nie uwzględnienie
aplikacji w danym procesie selekcji.*

Każda aplikacja jest weryfikowana pod kątem poniższych kryteriów:

  • poprawnie wypełniony formularz aplikacyjny
  • zgodność predyspozycji kandydata do stawianych wymogów rekrutacyjnych przedstawionych w ogłoszeniu
  • wykształcenie związane z obszarami pracy
  • doświadczenie

Przy każdej prawidłowo wypełnionej aplikacji, system wysyła automatyczne potwierdzenie mailowe. Jeśli otrzymałeś maila zwrotnego – Gratulacje!  Twoja aplikacja trafiła do naszej bazy rekrutacyjnej.

Jeśli nie znajdziesz interesującej Cię oferty pracy, lub obecnie nie prowadzimy procesu rekrutacyjnego, a jesteś przekonany, że DCT Gdańsk jest firmą, z którą chciałbyś się związać na dłużej, wyślij nam swoją aplikację na rekrutację ogólną, która znajduje się tuż pod ogłoszeniami bieżącymi.

*Wyjątek stanowią aplikacja ogólna, aplikacja praktyka oraz rekrutacja na stanowisko Młodszy Kontroler, w przypadku tych rekrutacji zespół rekrutacyjny  dzwoni do kandydatów w celu umówienia spotkania rekrutacyjnego zgodnie z zapotrzebowaniem firmy w ciągu całego roku.

ROZMOWA REKRUTACYJNA
Jeśli komórka rekrutacyjna zaprosiła Cię na rozmowę kwalifikacyjną, przed spotkaniem przygotuj pytania, jakie chciałbyś nam zadać – na wszystkie postaramy się odpowiedzieć. Sprawdź drogę oraz czas dojazdu (dodaj do tego kilka minut na nieprzewidziane okoliczności). Adres : DCT Gdańsk,  ul. Kontenerowa 7, Gdańsk 80 – 601

Przyjedź na spotkanie wypoczęty i na czas! Jeśli nie możesz przybyć na spotkanie w umówionym terminie – poinformuj nas o tym.

W zależności od procesu rekrutacyjnego może odbyć się od jednego do kilku spotkań.  Podczas spotkań możesz zostać poproszony o napisanie testu wiedzy, wzięcie udziału w assessment center lub case study na podstawie których zweryfikujemy Twoje umiejętności, o wszystkim zostaniesz wcześniej poinformowany.

 

rekrutacja_02

PRZEDSTAWIENIE OFERTY PRACY
Jeśli przeszedłeś/przeszłaś pozytywnie II etap rekrutacji – Gratulacje! Na tym spotkaniu firma DCT Gdańsk zaproponuje Ci warunki zatrudnienia! W przypadku niektórych stanowisk funkcyjnych proces rekrutacji może zostać rozszerzony o dodatkowe etapy.

PROGRAM WDROŻENIOWY
Jesteśmy organizacją, którą tworzy ponad 900 pracowników. Każdy z nich jest dla nas najważniejszy już od pierwszego dnia pracy. Zależy nam, aby Nowy Pracownik dobrze poczuł się w naszej firmie. W pierwszym tygodniu pracy organizujemy szkolenie wdrażające  w świat DCT. Ze względu na charakter stanowiska, Nowy Pracownik może przejść szkolenie jednodniowe lub pełne szkolenie wdrażające, spędzając po kilka godzin w każdym z działów.

linia

ODRZUCENIE PO ROZMOWIE

Jeśli nie przeszedłeś/przeszłaś pozytywnie rekrutacji, poinformujemy Cię o tym elektroniczną informacją zwrotną po zamknięciu projektu rekrutacyjnego. Jeżeli byłeś/-aś na rozmowie rekrutacyjnej i jeszcze nie otrzymałeś/-aś odpowiedzi zwrotnej, może to oznaczać, że Twoja kandydatura wciąż jest brana pod uwagę.

BAZA REKRUTACYJNA
Jeśli w danym procesie rekrutacyjnym nie zostałeś/-aś zakwalifikowany/-a do dalszego etapu rozmowy, a interesuje Cię inne stanowisko, zalecamy aplikować na każde stanowisko z osobna, gdyż każdy projekt rekrutacyjny ma swój indywidualny proces. W przypadku złożenia aplikacji ogólnej, Twój profil zostanie odpowiednio zakwalifikowany do pojawiających się projektów rekrutacyjnych.

Informujemy, iż w naszej firmie powodzeniem cieszy się system poleceń pracowniczych. Za zgodą osoby polecającej, wpisz jej imię i nazwisko w odpowiednim pytaniu formularza aplikacyjnego. W innym przypadku wpisz „nie dotyczy”. Pamiętaj, iż polecenia są weryfikowane i każdy kandydat ubiegający się o pracę przechodzi pełny proces rekrutacyjny.

DCT Gdańsk informuje, iż działając jako Administrator Danych Osobowych w procesie rekrutacji dokonuje przetwarzania danych osobowych kandydatów ubiegających się o pracę zgodnie z wymogami określonymi w unijnym Rozporządzeniu PE i Rady (UE) 2016/679, zwanego ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych („RODO”) oraz ustawie z dnia 10 maja 2018 r.

W przypadku, gdy kandydat wyrazi zgodę na przetwarzanie danych osobowych w innych, w tym przyszłych, projektach rekrutacyjnych prowadzonych przez DCT Gdańsk, dane osobowe kandydata będą przetwarzane na potrzeby tych projektów przez sześć miesięcy od dnia uzyskania zgody na ich przetwarzanie. Brak zgody, o której mowa z zdaniu poprzednim oznacza usunięcie danych osobowych kandydata z dniem zakończenia procesu rekrutacyjnego, w którym brał udział.

 

linia

rekrutacja_05

PRAKTYKI
Uczysz się, studiujesz lub właśnie skończyłeś/-aś studia i chcesz poznać tajniki swojego zawodu w praktyce? Zapraszamy! Nasza firma co roku przyjmuje uczniów szkół średnich oraz studentów uczelni wyższych na praktyki. Komórka rekrutacyjna bada zapotrzebowanie na praktykę, wynikające z potrzeb poszczególnych działów organizacji. Następnie ogłaszana jest rekrutacja. Ogłoszenie na praktykę znajdziesz w zakładce Oferta Pracy, która znajduje się powyżej. Współpracujemy z uczelniami wyższymi oraz kołami naukowymi prawie wszystkich trójmiejskich uczelni, a najlepsi praktykanci mają szansę na zatrudnienie.