Komunikat operacyjny

25 stycznia 2019

Szanowni Klienci,

W nawiązaniu do wcześniejszego komunikatu z dnia 21 stycznia 2019 informujemy, że obłożenie placów składowych terminala osiągnęło poziom bliski maksymalnemu. Związane jest to ze zmianami w obsłudze statków, oraz wcześniejszym niż w latach poprzednich szczytem importowym związanym z Chińskim Nowym Rokiem, co w połączeniu ze skutkami sztormów z pierwszego tygodnia stycznia bieżącego roku doprowadziło do kongestii. Dokładamy wszelkich starań, aby sytuacja powróciła do normy, jednakże szacujemy iż utrudnienia mogą potrwać ok. 2 tygodni. Sytuacja ta odbija się również na pracy terminalu kolejowego co skutkuje znacznymi opóźnieniami w obsłudze składów.

Z uwagi na powyższe, podjęliśmy decyzję o zmianie godzin pracy kompleksu bramowego na całodobowy oraz o udostępnieniu kontenerów importowych z pominięciem czasu dostępności na najbliższe 2 tygodnie. Pierwsza jednostka, z której kontenery importowe będą dostępne od razu po wyładunku, to statek pływający w serwisie aliansu 2M, MADRID MAERSK, którego rozpoczęcie obsługi planowane jest na 26 stycznia od godzin wieczornych.

Jesteśmy w stałym kontakcie z liniami żeglugowymi, operatorami intermodalnymi oraz przewoźnikami samochodowymi mając na celu zminimalizowanie wpływu zaistniałej sytuacji na operacje drogowe i kolejowe.

Będziemy Państwa informować na bieżąco o rozwoju sytuacji operacyjnej terminala.

Z wyrazami szacunku,
DCT Gdansk