Cezary Grabarczyk, Minister Infrastruktury odwiedził DCT Gdańsk

8 września 2011

MO0_0710DCT Gdańsk, wiodący polski terminal kontenerowy, po wizycie Prezydenta Lecha Wałęsy, Premiera i Wicepremiera RP, po raz kolejny gościł jednego z najważniejszych polityków w kraju. 07 września 2011 r. DCT Gdańsk odwiedził Cezary Grabarczyk, Minister Infrastruktury w rządzie Donalda Tuska. Minister spotkał się z Dyrektorem Zarządzającym DCT Gdańsk i przedstawicielem Macquarie, największego prywatnego inwestora infrastrukturalnego na świecie, w celu przedyskutowania spraw związanych z infrastrukturą w Polsce oraz szans płynących dla kraju z rozwoju najważniejszego dla regionu hub portu w Gdańsku.

Cezary Grabarczyk i Boris Wenzel, Dyrektor Zarządzający DCT Gdańsk, rozmawiali o znaczeniu rozwoju polskiej infrastruktury, będącej dźwignią szybkiego wzrostu wolumenu przeładowywanego w polskich terminalach kontenerowych oraz o możliwościach pozyskania polskich ładunków, przeładowywanych obecnie w portach za granicą.

fot. Mateusz Ochocki / KFP

– Strategia rządu jest spójna ze strategią DCT Gdańsk, którą przedstawił pan Boris Wenzel – powiedział na spotkaniu Cezary Grabarczyk.

– DCT zorganizowało kampanię informacyjną, którą rozpoczęła wizyta Premiera Polski, Donalda Tuska 13 maja 2011 r. – powiedział Boris Wenzel. – Rozpoczęliśmy od ogólnych zagadnień wpływających na polski przemysł kontenerowy i otrzymaliśmy zapewnienie, że rząd Donalda Tuska popiera wprowadzenie rozwiązań, które wesprą rozwój terminali kontenerowych w kraju. Nadszedł czas na przedyskutowanie szczegółów, a wizyta pana Cezarego Grabarczyka jest szansą na poruszenie tematów, które są palące nie tylko dla naszego biznesu, ale także dla całego regionu – dodał Boris Wenzel.