Nowy Graniczny Posterunek Kontroli Weterynaryjnej przy terminalu DCT Gdańsk

22 stycznia 2010

foto_vet202

Fot. G. Mierkiewicz / ZMPG SA

W środę, 20 stycznia 2010 roku, odbyło się uroczyste podpisanie umowy użyczenia nowo wybudowanego Granicznego Posterunku Kontroli Weterynaryjnej. Umowę z granicznym lekarzem weterynarii w Gdańsku Dariuszem Waleckim podpisali prezesi Zarządu ZMPG SA Ryszard Strzyżewicz i Sławomir Wrześniak oraz wicewojewoda pomorski Michał Owczarczak.
W uroczystości uczestniczyli również Andżelika Cieślowska, kierującą Korporacją Budowlaną DORACO, wykonawcą obiektu, oraz Boris Wenzel – prezes terminalu DCT Gdańsk przy którym nowy GPKW jest zlokalizowany.
– To właśnie nasi klienci pierwsi odczują komfort usprawnienia i przyspieszenia koniecznych na granicy Unii Europejskiej procedur kontroli weterynaryjnej ładunków – powiedział Boris Wenzel dziękując jednocześnie Zarządowi ZMPG SA, jak i wykonawcy za sprawną i zgodną z harmonogramem realizację projektu.
Prace budowlane trwały niespełna pół roku, obecnie trwa certyfikacja i procedury związane zatwierdzeniem nowego posterunku przez organy Komisji Europejskiej. Po zakończeniu formalności budynek zostanie oddany do użytku. Powstanie nowego GPKW z pewnością ułatwi i znacznie skróci czas niezbędny do przeprowadzenia kontroli weterynaryjnych kontenerów przeładowywanych na terminalu DCT Gdańsk.