Milionowy kontener w DCT Gdańsk

30 czerwca 2011

MKK_1430DCT Gdańsk, wiodący terminal kontenerowy w Polsce, w środę 29 czerwca 2011 r. przeładował swój pierwszy milionowy kontener.
To ważny krok miliowy dla terminalu DCT Gdańsk, który zaledwie w trzy lata stał się jednym z najważniejszych terminali kontenerowych nie tylko dla Polski, ale dla całego regionu Morza Bałtyckiego.
Gwałtowny rozwój DCT rozpoczął się w 2010 r. wraz z przedłużeniem do Gdańska serwisu Maersk Line łączącego Europę z Azją (serwis AE10). To pobudziło rozwój DCT Gdańsk, które wkrótce stało się bałtyckiem hub portem. Dalszy dynamiczny rozwój nastąpił w maju 2011 roku, kiedy linia żeglugowa Maersk Line zdecydowała się na wprowadzenie do serwisu AE10 największych statków kontenerowych na świecie.
– Morski duch Gdańska budzi się – mówi Boris Wenzel, Dyrektor Zarządzający DCT Gdańsk. – W Średniowieczu Gdańsk był głównym portem Morza Bałtyckiego, obecnie przyczyniamy się do poprowadzenia Polski i jej przemysłu morskiego w kolejną złotą erę.

MKK_1404Dzięki wprowadzeniu stałych, cotygodniowych zawinięć kontenerowców klasy E do Gdańska, od 2010 r. DCT przeładowało 733 000 kontenerów, co stanowi niemal 75% całego przeładunku licząc od powstania termianala. W niedługim czasie przeładujemy nasz drugi milion w DCT Gdańsk – dodaje Boris Wenzel.

DCT świętowało przeładunek swojego pierwszego milionowego kontenera ze szczególną oprawą. Kontener ten wpłynął do Gdańska na statku Emma Maersk, flagowym kontenerowcu Maersk Line, który odbywał swój dziewiczy rejs do DCT Gdańsk.