Komunikat

DOSTĘPNOŚĆ KONTENERÓW IMPORTOWYCH ZE STATKU „Maribo Maersk”

Informujemy, że kontenery importowe ze statku „Maribo Maersk”, (ETB 21/10/2016 06:00), będą dostępne do podjęcia od godziny 18:00 w niedzielę, 23/10/2016 z wjątkiem załączonych kontenerów, które będą dostępne od poniedziałku 24/10/2016 23:59.
Jednocześnie przypominamy że Pregate standardowo nie pracuje od Soboty 18:00 do Niedzieli 14:00PO 23:59MSC 2

PO 23:59 MSC1

PO 23:59MAE1

PO 23:59 MAE2


DOSTĘPNOŚĆ KONTENERÓW IMPORTOWYCH ZE STATKU „OOCL MALAYSIA”

Informujemy, że kontenery importowe ze statku „OOCL MALAYSIA”, (ETB 25/10/2016 0200), będą dostępne do podjęcia od godziny 06:00 w środę, 26/10/2016.


KIEROWNIK ZMIANY
ADRIAN LACKOWSKI

czytaj więcej

Klienci DCT

UROCZYSTE OTWARCIE DRUGIEGO GŁĘBOKOWODNEGO NABRZEŻA T2

DCT Gdańsk jest największym i najszybciej rozwijającym się polskim terminalem kontenerowym oraz jedynym terminalem głębokowodnym w rejonie Morza Bałtyckiego, do którego bezpośrednio zawijają statki z Dalekiego Wschodu. Dynamiczny rozwój terminalu DCT Gdańsk ukierunkowany jest na utworzenie w Gdańsku najnowocześniejszego, ogólnodostępnego terminalu kontenerowego w basenie Morza Bałtyckiego z perspektywą rozwoju znaczenia Gdańska, jako najważniejszego i najnowocześniejszego w Europie Środkowo-Wschodniej hubu przeładunkowego. W dniu 24 października 2016 r. nastąpiło oficjalne otwarcie drugiego głębokowodnego nabrzeża kontenerowego DCT Gdańsk. Ukończony przez DCT Gdańsk S.A. projekt stanowi największą prywatną inwestycję sektora portowego w Polsce i jedną z największych tego typu inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej skutkującą wygenerowaniem znaczących oszczędności dla konsumentów oraz ograniczeniem szkodliwych emisji do środowiska. Budowa nabrzeża T2 została zakończona zgodnie z harmonogramem i w ramach planowanego budżetu. Środki na sfinansowanie projektu pochodziły z zasobów własnych spółki, a także kredytów udzielonych przez konsorcjum banków polskich i zagranicznych przy aktywnym udziale Akcjonariuszy DCT Gdańsk S.A. - Zakończenie tej inwestycji cementuje pozycję DCT jako największego terminalu kontenerowego na Bałtyku i umacnia pozycję Portu Gdańsk jako kluczowego portu w tym rejonie Europy – mówi Maciek Kwiatkowski, Prezes Zarządu DCT Gdańsk S.A. Nowe głębokowodne nabrzeże T2 o długości 650 metrów jest wyposażone w pięć nowoczesnych, największych na Bałtyku suwnic nabrzeżowych STS umożliwiających obsługę statków o pojemności ponad 20,000 TEU. Wraz piętnastoma w pełni zelektryfikowanymi suwnicami placowych eRTG wspomaganymi w operacjach przez ponad trzydzieści nowych ciągników terminalowych przyczyni się do podwojenia potencjału przeładunkowego DCT Gdańsk do 3 milionów TEU rocznie. Spółka zatrudnia ponad 730 pracowników. - Projekt T2 przełoży się na wzrost wpływów budżetowych z tytułu podatku VAT, ceł oraz akcyzy. Można założyć, że już w 2016 r. kwota ta przekroczy 6 miliardów złotych – wskazuje Adam Żołnowski, Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych DCT Gdańsk S.A. Ukończenie inwestycji DCT Gdańsk S.A. w połączeniu z potencjałem Gdańska wynikającym z atrakcyjnej lokalizacji, w tym umieszczenia Portu Gdańsk na linii korytarza Bałtyk-Adriatyk sieci TEN-T w synergiczny sposób tworzy znaczne możliwości rozwoju, niosąc korzyści społeczno-gospodarcze i środowiskowego w wymiarze ogólnopolskim.  

czytaj więcej


Newsletter