DCT poszerza kadrę managerską

16 stycznia 2012

DCT Gdańsk, przygotowując się do kolejnych faz rozwoju, zatrudniło niekwestionowany autorytet z zakresu sprzedaży i marketingu, który dołączył do grona dyrektorów najszybciej rozwijającego się terminalu na Bałtyku.

Jean-Jacques Moyson dołączył do DCT 16 stycznia 2012 jako Starszy Dyrektor Handlowy. Jean-Jacques ma bogate doświadczenie managerskie w transporcie i logistyce.

Jean-Jacques Moyson wiele lat związany był z Noord Natie w Antwerpii – przez ponad 25 lat pełnił tam funkcję Dyrektora Handlowego, którą to rolę kontynuował w Hesse Natie, a po kupieniu spółek przez PSA International został Dyrektorem Sprzedaży i Marketingu PSA HNN. Jean-Jacques jest jednym z niewielu ludzi, którzy przyczynili się do rozwoju Portu w Antwerpii, drugiego europejskiego hubu kontenerowego. Jean-Jacques posiada niezrównane doświadczenie i rozległe kontakty na północnoeuropejskim rynku żeglugowym.

– Cieszymy się, że Jean-Jacques dołączył do naszego zespołu – mówi Boris Wenzel, Dyrektor Zarządzający DCT Gdańsk. – DCT Gdańsk rozpocznie realizację programu, zakładającego sprostanie gwałtownie rosnącej potrzebie obsługi głębokowodnych statków kontenerowych bezpośrednio na Bałtyku. Ponieważ rynek żeglugowy Azja-Europa rozdziela się na rynku Azja-Europa Zachodnia oraz Azja-Bałtyk, celem DCT jest zapewnienie większej ilości linii żeglugowych i ich klientom oszczędności w docieraniu z towarami do Polski, Rosji i innych kierunków w Europie Środkowo-Wschodniej. DCT Gdańsk planuje budowę nowych nabrzeży dostosowanych do kolejnej generacji statków kontenerowych. Dzięki temu nasze zdolności przeładunkowe zwiększą się do 4 milionów TEU jeszcze w ciągu bieżącej dekady. Wkrótce dołączymy do ligii najlepszych i największych portów, dlatego zatrudniamy kadrę managerską z ligii najbardziej utalentowanych specjalistów.

ZOBACZ RESUME: JEAN-JACQUES MOYSON